Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Podcasty – Butterfly Effect v biznise

Podcasty – Butterfly Effect v biznise

Veronika Puškár Škodová | Butterfly Effect Podcast

Advokátka Veronika Škodová pochádza z rodiny, kde vládol matriarchát. Mama bola riaditeľkou školy a mala vlastnú firmu so špeciálnou obalovou technikou. Jej škola mala medzi prvými internet, pretože išla do Británie odprezentovať projekt. Otec bol zručný a pracovitý človek, ale Veroniku Škodovú ovplyvňovala hlavne aktívna mama. Právo chcela študovať, aby bola slobodná ako jej teta právnička a mala život ako Ally McBealová v rovnomennom seriáli. Veronika Škodová sa venuje hlavne pracovnému a obchodnému právu, rodinné nerobí rada, hoci si to sama odžila – s bývalým manželom, tiež právnikom, sa niekoľko rokov súdili o dieťa. Jej druhý manžel pochádza z rodiny, kde vládol patriarchát – rodina policajtov po niekoľko generácií. Ich spoločný matriarchát verzus patriarchát však funguje dobre. Sama by svojej mladšej verzii odkázala – upokoj sa a nevydávaj sa ako 22-ročná. Vyznáva zásadovosť, morálku a inšpiruje ju networking.

Igor Axamit | Butterfly Effect Podcast

Má tri vášne, ktoré ovplyvňujú jeho život: autá, hudbu a grafiku. Chcel sa stať automobilovým dizajnérom, ale na školu ho neprijali a vysokú stavebnú nedokončil, pretože ho nebavila. Začal podnikať v oblasti tuningu a autodoplnkov v čase, keď to ešte nebolo bežné. Do krachu sa dostal trikrát a povedal si, že stačí. Autá sú dodnes jeho hobby, výborne jazdí na motokárach, zbožňuje porsche, ktoré aj vlastní a jeho snom je mať v garáži klasiku – Porsche 911. Hrá na gitare a so spevákom Robom Pappom nahrali album – ale šoubiznis ho nikdy nezlákal. Založil si grafické štúdio a grafike sa stále venuje. Napokon sa našiel v koučingu a na Slovensko priniesol v roku 2019 americký koncept TAB, v ktorom koučuje majiteľov menších a stredných firiem. Pre podnikanie je podľa neho dôležité byť vytrvalý a počúvať ľudí so skúsenosťami – preto odporúča koučing a networking. Sám vytrvalosť dokázal, keď za 1,5 rokov schudol 18 kíl len stravou.

Lenka Gejdoš Mullerová | Butterfly Effect Podcast

Lenka Gejdoš Müllerová nie je typická podnikateľka, ani majiteľka firmy. Je súčasťou networkingového konceptu BB-Effect, aby ako dlhoročná headhunterka a HR konzultantka spoznávala nastavenie firiem a spoločností, pre ktoré hľadá hlavne stredný a vyšší manažment. Aktivne koucuje manazerov a mladych ludi, je mediátorka a smútočná terapeutka, ale pokojne by mohla so svojím humorom robiť aj stand up comedy. Má s manželom tri vlastné deti a jedno v case nahravania podcastu v nahradnej osobnej starostlivosti. Dnes už má chlapec 18 rokov a ostal súčasťou ich rodiny. Lenka Gejdoš Müllerová bola pred zranenim aktívna bežkyňa, behávala aj ultramaratóny, najväčší úspech bola 120-kilometrová Lazová stovka. Jej životným fuck-upom, s ktorým sa dlho vyrovnávala, bolo napadnutie počas ranného behu. Sama útočníka našla a pomohla ho odsúdiť na doživotie, keďže už bol predtym viackrat súdený. Preto sa naucila ovladat krav magu, aby sa vedela brániť.

Michal Malík | Butterfly Effect Podcast

Vyštudoval hotelovú akadémiu v Piešťanoch, pretože chcel cestovať a pracovať v zahraničí. A postupne sa mu to splnilo. Keď ho prijali na Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, cestovanie obmedzil na čas prázdnin, ktoré trávil na brigádach v Spojených štátoch. Dnes cestuje – a to aj niekoľkokrát ročne, do Číny, ktorú objavil ako turista a potom aj ako podnikateľ. V oboch prípadoch sa snaží búrať predsudky, že v Číne si kúpite len lacné a nekvalitné veci. Cez svoju firmu organizuje zážitkové cesty, sprevádza Slovákov na veľtrhy, obchoduje s Čínou, založil e-shipping, aby mohol efektívne dovážať tovar z Číny a Ázie.   Michal Malík ešte ako študent brigádoval v baroch, malý bar si založil už na vysokej škole a sníva, že raz bude majiteľom pivovaru na Seychelách, kde by sa potom, čo predá svoju firmu, rád presťahoval. Podávať tam však chce naše pivo, lebo miestne mu nechutí.

Radoslav Papánek | Butterfly Effect Podcast

Miluje šport a od 16 rokov robil tenisového trénera, ale profesne sa venuje financiám, ktoré aj vyštudoval. Keď mal 27 rokov prežíval syndróm vyhorenia tak intenzívne, že občas vôbec nedokázal robiť svoju prácu a predstaviť si žiaden pozitívny vývoj. Potom prišla ponuka robiť v rámci financií iba hypotéky a dnes vedie najväčšie hypotekárne centrum na Slovensku. Má pod sebou 17 ľudí a viac ako financiám sa venuje im. Zaujíma sa o biohacking, teda o praktický sebarozvoj a snahu pochopiť fungovanie vlastného tela. Užíva si spoločný život s rodinou a manželkou, ktorú považuje za veľmi kreatívnu.

Ildikó Kovalčíková | Butterfly Effect Podcast

Počas štúdia na Ekonomickej univerzite pracovala na letisku M. R. Štefánika ako supervízorka Lufthansy. Nelietala, ale bola najmladšou supervízorkou. Po štúdiách pracovala v oblasti financií ako manažérka. Počas materskej si uvedomila, že chce robiť niečo iné. Ženu s veľkou energiou priťahovala sila prírody, chcela naďalej pracovať s ľuďmi a ponúkať im niečo osožné, zdravotne prospešné aj relaxačné. Vždy hľadá pridanú hodnotu toho, čo prináša – vírivky s bezchlórovou chémiou, sauny a red light panely. Má rada ľudí, tanec, hudbu a smiech. Jej cieľom je vyskúšať nové športy, veľa cestovať, spoznávať a vzdelávať sa. Chce si užívať život naplno, byť perfektná mamina dvoch detí a zároveň byť úspešná.

Šimon Tran | Butterfly Effect Podcast

Vietnamec narodený na Slovensku sa považuje za Slováka, a dokonca tvrdí, že ovláda históriu, slovenský jazyk a gramatiku lepšie ako hociktorý priemerný Slovák. Aj na Slovensku však bojuje s vietnamskou kultúrou, ktorá hovorí, že prvorodený syn má povinnosť postarať sa o zachovanie rodu. On však okolo puberty zistil, že je homosexuál a tak túto predurčenú úlohu splniť nevie, čo jeho rodičia ťažko znášali. Má iba 27 rokov, ale v biznise už veľa skúsil a darí sa mu – sestre pomáhal v gastronómii, pôsobil v realitách, robí softvéry. Počas covidu začal robiť marketing so známym a ukázalo sa, že ho budú robiť v adult priemysle. Vietnamec žijúci na Slovensku, homosexuál a adult priemysel je veľmi náročná kombinácia, takže ho ľudia buď prijmú alebo odsúdia. Našiel sa v networkingu. Hoci tam nemá ako robiť biznis, získava tam inšpiráciu a obdivuje ľudí, ktorí s vášňou stále hľadajú motiváciu podnikať. Jeho motto je, aby každý deň bol lepší ako ten predchádzajúci, aby niečo vytvoril, niekomu pomohol alebo niečo nové priniesol. Je vizionár.

Zuzana Funkova | Butterfly Effect Podcast

Zuzana Funková je perfekcionistka, ktorá od malička kreslila, či tvorila. Viedli ju k tomu rodičia i dedo reštaurátor a podporovali ju, aby sa stala akademickou maliarkou. V roku 2008 však prišla ekonomická kríza a jej reakcia bola, že nechala umeleckú školu, aj prácu a odišla do Prahy, kde pracovala v reklame. Pracovala aj s americkým režisérom Georgom Lucasom. Má rada spojenie umenia a reality – starý dom rekonštruovala so zbíjačkou. Zažila si syndróm vyhorenia z neustálej krízy v brandži dizajnu a umenia. Dnes má vlastný Funk Design a dve deti, ktoré tiež maľujú a tvoria. A aký bol jej bizarný klient?

Radoslav Čarský | Butterfly Effect Podcast

Po skončení elitného gymnázia s prípravou na štúdium v zahraničí, začal v Belehrade študovať farmáciu, ale nedokončil ju. Zoznámil sa so svojou budúcou manželkou a šli na predvádzanie hrncov AMC. Neveril, že fungujú tak, ako o nich hovoria. Dnes je to 30 rokov, čo so systémom AMC pracuje a vedie 15 ľudí. Počas covidu sa báli, že ich to neuživí, keďže varenie sa predvádza naživo. Začali robiť videá s receptami a to ich nielen zachránilo, ale aj dostalo k novým zákazníkom. Prísne dodržuje work-life balance. Takmer 5 mesiacov v roku dovolenku a užíva si adrenalínové športy, ski-alpinizmus, bicykel, potápanie. Za najdôležitejšiu hodnotu považuje úlohu rodičov, naučiť deti, aby vedeli žiť bez nich a potom sa s tým dokázali zmieriť. Rada pre mladých – dodržiavať sľuby, nepodvádzať a učiť sa na chybách iných.

Zuzana Otrubová | Butterfly Effect Podcast

Vyštudovala administratívu riadenia a v administratíve aj začínala: najprv na sekretariáte dekanátu a potom v súkromnej bezpečnostnej firme. Cez prácu sa zoznámila so svojím neskorším manželom. Narodil sa im syn so zápalom mozgových blán, čo obnášalo špeciálnu starostlivosť a bola na to viac-menej sama, lebo manžel podnikal. Hľadala preto všelijaké alternatívy – stravu, šport, fitness, olejčeky, akupunktúra, masáže. A keďže jej to pomohlo, chcela to odovzdávať ďalším. Po piatich rokoch sa jej narodili zdravé dvojičky, čo si užila. Pokračovala v zdravom životnom štýle, urobila si kurzy jógy. Jóga je v móde, ale ľudia s ňou spájajú aj veľa predsudkov – že je pomalá, nudná a len pre ženy. Ona sa to snaží zmeniť a má na jóge aj mužov. Vytvorila si trojkombináciu – spinning, v ktorej je gold level trénerkou, k tomu silové cvičenia a jógu. Jej fuckupom je rozvod po 24-ročnom manželstve. Veľmi jej pomohlo, že sama vie pracovať so svojím mentálnym nastavením a oporou jej boli noví ľudia v živote. Je rada sama so sebou, hrá na klavíri, počúva podcasty a stretáva sa s ľuďmi. Chce mať hodnotný a naplnený život až do posledného nádychu.

Michal Pažitka | Butterfly Effect Podcast


Na základnej škole cítil, že ho viac zaujíma, čo ľudia hovoria a že chce viac počúvať ako rozprávať. Na strednej zistil, že sa veci dajú riešiť hlavou a nie päsťami, ako to bolo bežné v jeho rodnej dedine. Na medicíne mu došlo, že ho nezaujíma telo, ale duša a pred promóciami si povedal, že nepotrebuje papier. Už počas školy chodil do firiem a učil sa ľuďom rozumieť. U klientov chce vzbudiť zvedavosť a pomôcť im upratať si vzťahy. Zneužívali ho ľudia a musel sa chrániť. Naučil sa hovoriť nie, pretože byť dobrý voči ľuďom, znamená byť zlý voči sebe. Ako vie veci ustáť? Ticho v hlave. Rozhodol sa byť šťastný a nepotrebuje všetkému rozumieť.

Karin Zápalová | Butterfly Effect Podcast

Desať rokov učila vyštudovaná pedagogička na prvom stupni základnej školy, keď jej život zmenila výhra v súťaži s maslom RAMA. Vyhrala vtedy 100-tisíc korún a začala podnikať. Za tri roky vybudovala sieť 300 ľudí, ale v roku 2008 táto pyramídová hra padla a ona ostala s dlhom 20-tisíc korún. Zažila časy, keď zvažovala, či ma kúpiť jogurt pre svoje 2 deti. Do realitného biznisu sa dostala ako manažérka v jednej realitnej kancelárii, dnes vedie vlastnú realitku Karin Partners, kde má 33 maklérov. Od jogurtu sa dostala k porsche, na ktorý si sama zarobila. Manželka mediálne známeho človeka sa vždy spoliehala sama na seba a nikdy na svojom mene nestavala. Bývalá tanečnica Lúčnice miluje zábavu, tanec a cestovanie.

Ondej Veliký | Butterfly Effect Podcast


Zo zamestnanca IT firmy sa za dramatických okolnosti stal majiteľom, ktorý firmu dostal z mínusu na miliónový obrat, pretože si získal dôveru klientov. Nikdy nechcel byť podnikateľom, ale je to už 20 rokov, čo vedie úspešne vlastnú firmu.

Lucia Arbetová | Butterfly Effect Podcast


Riaditeľka hotela, ktorá celý život robila v HORECA segmente, rozpráva o tom, ako strážili hotel počas covidu a či sú dnes hostia iní. Keď jej zamestnankyňa spreneverila peniaze, prežívala stres dlhodobo a ukázalo sa, že to nie je problém so spaním, ale rozbehnutá depresia. Minulý rok sa prejavil genetický darček –  bipolárna afektívna porucha. Aj o tom píše blogy, stĺpčeky a knihu. Najdôležitejšia je pre ňu autencitita v živote.

Tina Redenkovičová | Butterfly Effect Podcast


Po 20 rokoch v korporáte začala ako 45-ročná podnikať. Neúspech so šoubiznisom na Cypre vzala ako lekciu a nevzdala sa. Dnes má realitnú kanceláriu, koučuje, vedie biznis klub a v živote sa baví, hoci má za sebou tri rozvody. Naučila sa, koho si do života pustí a koho odstrihne.

Radovan Jurkovič | Butterfly Effect Podcast


Podnikať začal už na strednej, keď so značným ziskom predal nôž, aký mal Rambo. Vo svete financií sa pohybuje desaťročia – na Slovensku, aj na Ukrajine. Zažil úspechy, ale aj krach, keď prišiel o milióny. Dnes píše so svojou druhou manželkou knihu Ako matky zabíjajú svojich synov a predáva organické víno. Podnikateľom odkazuje, aby sa nevzdávali a zamerali sa vždy na cieľ.

Miriam Zsilleova | Butterfly Effect Podcast


Z novinárky a zamestnankyne na podnikateľku a konateľku firmy, ktorá prevádzkuje niekoľko webových stránok. Rieši ako financovať kvalitný ženský obsah a vysvetľuje, prečo feminizmus neškodí.

Miki Filčák | Butterfly Effect Podcast


Tvrdí o sebe, že je najškaredšia účtovníčka v Bratislave a ako majiteľ účtovnej firmy s 25-timi zamestnankyňami asi vie, o čom hovorí. Je presvedčený, že podnikanie nie je pre každého a vníma ho ako daň za slobodu. V roku 2016 prišiel náhle o obchodného partnera, čo zmenilo jeho pohľad na život. Je otcom dvoch detí, ktorým doprial ten luxus, že každé má svoju vlastnú mamu.